30.06.2010

LETA, 04.04.2010.

Jūrmalas pašvaldība izvērtēs dažādus pilsētas attīstības vīzijas priekšlikumus, aģentūrai LETA pastāstīja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Auniņa.

"Jauno pilsētas teritorijas plānojumu pašvaldība izstrādā sadarbībā ar pilsētas iedzīvotājiem, tāpēc tā izstrādes procesā pēc iespējas tiks uzklausīti un izvērtēti visi priekšlikumi," norādīja Auniņa.

Jūrmalas pilsētas dome ir iepazinusies ar arhitekta Uģa Šēnberga pilsētas turpmākās attīstības vīziju un atzinusi to par oriģinālu un interesantu.

"Viņa priekšlikumi, iespējams, tiks ņemti vērā, izstrādājot jauno pilsētas teritorijas plānojumu un pilsētas attīstības stratēģiju 2010.-2030.gadam," sacīja Auniņa.

Jūrmalā vajadzētu izveidot Raiņa taku, kas reprezentētu kūrortpilsētu un būtu tūrisma piesaistes objekts, teikts arhitekta izstrādātajā vīzijā.

Šēnbergs savu vīziju prezentēja Jūrmalas pilsētas attīstības stratēģijas 2010.-2030.gadam un Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma 2009.-2021.gadam izstrādes darba grupas sēdē.

Šēnberga piedāvātais pilsētas attīstības modelis aicina pilsētu turpināt attīstīt kā zaļo teritoriju ar videi draudzīgu uzņēmējdarbību un resursu patēriņu. Viņš Jūrmalu redz kā doktorantu pilsētu, kas veidojas par mācību un zinātnes centru. Jau pašlaik Jūrmalā ir divas augstskolas, kā arī Latvijas Universitātei piederošais Morberga nams, kas varētu kļūt par akadēmiskās izglītības centru.

Jūrmalas slimnīcai arhitekts saskata potences kļūt par cilvēka iekšējo orgānu audzēšanas centru, izmantojot to, ka Latvija jau tagad ir viena no vadošajām valstīm cilmes šūnu pētniecībā un nanotehnoloģiju attīstībā.

Cita, arī ar augsti izglītotu cilvēku potenciālu bagāta joma, pie kuras attīstīšanas Šēnbergs jau strādā, ir rožu un ābolu birža, kas uz Bulduru Dārzkopības vidusskolas bāzes pasaulē nestu mūsu dārzkopju un selekcionāru unikālo veikumu.

Piedāvātās vīzijas vadmotīvs ir Raiņa platjoslas taka, veidojot ar augstāk minēto intelektuālo potenciālu un Jūrmalas tradicionālo kultūrvēsturisko mantojumu piesātinātu loku, kas vienlaikus reprezentētu Jūrmalu un būtu tūrisma piesaistes objekts. Asociējot vārda Rainis valodniecisko izcelsmi ar vārdu Karalis, šāda taka iegūst dubultu jēdzienisko slodzi.

Raiņa jeb Karaliskā platjoslas taka sāktos Jomas ielā pie Majoru stacijas, apmestu cilpu caur Dzintariem un Bulduriem un noslēgtos otrpus upei Bražciemā, ko Šēnbergs aicina nekavējoties veidot par tā saucamo lidostas konferenču centru, izmantojot nākotnē paredzamās Rīgas ātrgaitas maģistrāles pieslēgumu Kurzemes virzienam šajā vietā un strauji augošās Rīgas lidostas tuvumu.

Vīzijas autora ieteikums ir pašvaldībai jau tūlīt sākt pārrunas ar ārzemju investoriem, lai doktorantu pilsētas un lidostas konferenču centra idejas neaizceļotu uz citurieni, atņemot Jūrmalai unikālas attīstības perspektīvas, kas vienlaikus sekmētu arī kūrorta attīstību.

Šēnbergs ir izstrādājis dažāda apjoma teritoriju attīstības vīzijas ne tikai Rīgai, bet arī Monreālai Kanādā, Kobei un Nagojai Japānā, kā arī teritorijām Grieķijā un Bulgārijā, arī Varšavas vēsturiskajam centram.

7.04.2010., TVNET/LETA

"Ceturtās atmodas tautas armija" (4ATA) publiskojusi informāciju par darbinieku ienākumiem Latvijas lielāko pilsētu pašvaldībās. Vistreknākās algas saņēmuši Rīgas domes finanšu departamenta un Jūrmalas domes darbinieki, liecina Neo atklātie dati. Savukārt salīdzinoši mazāki ienākumi ir Ventspils, Liepājas, Jelgavas, Rēzeknes un Daugavpils pašvaldībās strādājošajiem. Dati atklāj, ka lielākus ienākumus atsevišķi darbinieki guvuši vēlēšanu laikā. .

Trekno algu ziņā Jūrmala neatpaliek

Vislabāk atalgotā persona Jūrmalas domē vidēji mēnesī saņēmusi Ls 4371.61,

pieciem Jūrmalas pašvaldības darbiniekiem ik mēnesi maksāts vairāk nekā Ls 3000,

vairāk par Ls 2000 saņēmušas 13 personas. Kopumā vidēji virs Ls 1000 Jūrmalas domē saņēma 107 darbinieki.

Atalgojums Jūrmalas pilsētas domē publiskots par laika posmu no 2007.gada septembra līdz 2009.gada decembrim. Šajā laikā pašvaldībā atalgojumu kopumā saņēmuši 476 cilvēki.

Savukārt 30 personas Daugavpils pašvaldībā vidēji mēnesī saņēmušas atalgojumu, kas lielāks par 1000 latu.

Atalgojums Daugavpils pilsētas domē publiskots par laika posmu no 2006.gada oktobra līdz 2009.gada decembrim. Šajā laikā pašvaldībā atalgojumu kopumā saņēmuši 835 cilvēki.

LETA, 16.04.2010.

Partiju apvienības "Vienotība" Jūrmalas domes frakcija pagaidām negāzīs pilsētas mēru Raimondu Munkevicu ("Jūrmala - mūsu mājas").

Kā laikrakstam "Diena" atzinuši apvienības pārstāvji, revolūcija Jūrmalas domē pagaidām nav gaidāma, taču tad, kad būs pilnīgi skaidrs atbalsts mēra nomaiņai, tas tikšot darīts.

Laikraksts norāda, ka "Vienotības" pārstāvji paši nav vienoti. Divi frakcijas locekļi joprojām strādāšot pozīcijā, kopā ar Munkevicu, bet divi, būšot opozīcijā. Taču pirms domes sēdēm frakcija sanākšot kopā un lemšot par to, kā balsot.

Valdošajā koalīcijā turpinās darboties Dzintra Homka un Romualds Ražuks. Savukārt opozīcijā darbosies Juris Visockis un Iveta Blaua.

Arī deputāts Visockis (JL), kurš līdz šim uzstāja uz nekavējošu Munkevica nomaiņu, tik strikti uz mēra gāšanu vairs neuzstāj.

Jau ziņots, ka partiju "Jaunais laiks" (JL), "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Sabiedrība citai politikai" (SCP) Jūrmalas nodaļu biedri nodibinājuši "Vienotības" Jūrmalas reģionālo apvienību un pilsētas domes "Vienotības" frakciju.

"Vienotības" Jūrmalas reģionālās apvienības izveides mērķis ir spēcināt partiju sadarbību reģionālā līmenī, kā arī cieši koordinēt trīs partiju deputātu sadarbību Jūrmalas domē.

Jūrmalas reģionālās apvienības veidošana ir daļa no plašākām iniciatīvām apvienības "Vienotība" veidojošo partiju sadarbībā Latvijas reģionos, ko partiju nodaļas ir sākušas pašas. Patlaban aktīvas sarunas par "Vienotības" reģionālo apvienību veidošanu notiek arī Ķekavā, Jēkabpilī, Jelgavā un Ozolniekos.

LETA, 14. 04.2010.

Partiju "Jaunais laiks" (JL), "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Sabiedrība citai politikai" (SCP) Jūrmalas nodaļu biedri šovakar nodibinājuši "Vienotības" Jūrmalas reģionālo apvienību un pilsētas domes "Vienotības" frakciju.

Kā informēja deputāts Juris Visockis (JL), uz reģionālās apvienības dibināšanu bija ieradušies gan ekonomikas ministrs un JL valdes loceklis Artis Kampars, gan Saeimas deputāts un PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis, gan Saeimas deputāts un SCP valdes loceklis Artis Pabriks - kopumā ap 50 cilvēku.

"Tagad tikai jākārto jautājumi pilsētai. [..] Ja frakcija nedarbosies, tā kā vajag darboties frakcijai, tātad "Vienotības" Jūrmalā nebūs," sacīja Visockis.

Jautāts, kas būs pirmie "Vienotības" darbi Jūrmalas domē, Visockis sacīja, ka, protams, svarīgākais jautājums būšot pašreizējā pilsētas mēra Raimonda Munkevica ("Jūrmala - mūsu mājas") gāšana, bet tas esot tikai paša deputāta viedoklis, ne "Vienotības" oficiālais. Kopīgā nostāja šajā jautājumā vēl netiekot pausta. "Mēs vēl neesam par to jautājumu tā detalizēti runājuši," sacīja Visockis.

Svarīgi esot pārtraukt naudas "ķēzīšanu" tikai "balsošanas mašīnai" par nevienam nevajadzīgiem attīstības projektiem un nelietderīgu amatu aizpildīšanu, kuros maksā nesamērīgas algas. Nauda jānovirza pilsētas attīstībai, nevis atsevišķu cilvēku uzturēšanai, uzskata Visockis.

"Nospriežam, balsojam," - tā, pēc deputāta domām, jādarbojas frakcijai, bet šādu cilvēku Jūrmalas domē esot ļoti maz. Tagad domē "ir cilvēki, kuri visos jautājumos balso tā, kā liek viens cilvēks."

"Ja tas ir objektīvi vajadzīgs pilsētai ar iedzīvotājiem, tad tur runa nevar būt, vai to izvirza Munkevics vai Petrovs, vai Sidrovs, tam jautājumam jāaiziet jebkurā gadījumā, bet, ja jautājums iet par kaut kādu, pieņemsim, attīstības projektu uzturēšanu vai pilsētas avīzes uzturēšanu, kurai tirāžas palielināšanai piešķīra 73 400 latus, [..] tad tā nedrīkst būt. Savtīgas intereses nevar būt," uzsver Visockis.

Kā ziņots, "Vienotības" Jūrmalas reģionālās apvienības izveides mērķis ir spēcināt partiju sadarbību reģionālā līmenī, kā arī cieši koordinēt trīs partiju deputātu sadarbību Jūrmalas domē.

Jūrmalas reģionālās apvienības veidošana ir daļa no plašākām iniciatīvām apvienības "Vienotība" veidojošo partiju sadarbībā Latvijas reģionos, ko partiju nodaļas ir sākušas pašas. Patlaban aktīvas sarunas par "Vienotības" reģionālo apvienību veidošanu notiek arī Ķekavā, Jēkabpilī, Jelgavā un Ozolniekos.

Politisko partiju apvienību "Vienotība" 6.martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija, skaidro apvienības "Vienotība" sabiedrisko attiecību vadītāja Gunda Reire.

Kā iepriekš ziņoja laikraksts "Diena", "Vienotība" var apdraudēt Jūrmalas mēra Munkevica pozīcijas.

Visockis apgalvo, ka spēku samērs domē ir mainījies. Visas trīs partijas, kas veido "Vienotību", ir pārstāvētas Jūrmalas domē. Taču tikai divu partiju pārstāvji ir pozīcijā. Romualds Ražuks (PS) ir vicemērs, bet Dzintra Homka (SCP) vada Sociālo un veselības jautājumu komiteju.

Savukārt divi JL deputāti Visockis un Iveta Blaua ir opozīcijā, kuru kopumā veido seši deputāti.

Kā vēstīja "Diena", izveidojot četru deputātu frakciju, "Vienotība" var radīt varas centru, ap kuru pulcēsies līdzšinējie opozicionāri.

LETA, 18.04.2010.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē (RRP) izbeigts kriminālprocess, ko pērn rudenī sāka Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Agnis Pormalis par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, Jūrmalas pašvaldībai uzņemoties ar likumu aizliegtas ilgtermiņa saistības par ēku Līču ielā 2 būvniecību.

Kā aģentūrai LETA sacīja RRP preses pārstāve Sigita Pildava, process izbeigts, jo izdarītajā nebija saskatāms noziedzīga nodarījuma sastāvs. Šis lēmums pieņemts šā gada 11.janvārī.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras Preses centrā, 2009.gada 26.februārī, neskatoties uz likumā par valsts budžetu 2009.gadam noteikto aizliegumu pašvaldībām uzņemties ilgtermiņa saistības, Jūrmalas pilsētas dome ir pieņēmusi lēmumu organizēt atklātu konkursu par jaunceļamās daudzdzīvokļu mājas Līču ielā 2, Jūrmalā, būvniecību, bet ikgadējos maksājumus par daudzdzīvokļu māju veikt no pašvaldības budžeta līdzekļiem saskaņā ar grafiku astoņu līdz 12 gadu laikā no līguma noslēgšanas brīža vai arī īsākā periodā saskaņā ar pašvaldības finanšu iespējām.

Lai gan Finanšu ministrija (FM) un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) Jūrmalas pilsētas domei iepriekš minētos aizliegumus ir izskaidrojušas, Jūrmalas pilsētas dome 2009.gada 25.jūnijā ir pieņēmusi lēmumu par šī objekta būvniecību un atbalstījusi līguma slēgšanu ar konkursa uzvarētāju SIA "Re&Re", kā darījuma starpnieku izmantojot pašvaldības SIA "Jūrmalas attīstības projekti". 2009.gada 6.jūlijā ir noslēgts līgums, ar kuru Jūrmalas pilsētas dome ir uzņēmusies ilgtermiņa saistības uz astoņiem gadiem 2,1 miljona latu apmērā.

Savā 2009.gada 10.jūlija paskaidrojumā FM Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs paredzamajai būvniecībai tērējamos līdzekļus ir novērtējis kā niecīgus Jūrmalas pašvaldības budžetam, kā arī apstrīdējis likuma par valsts budžetu 2009.gadam 8.panta 2.daļas tiesiskumu un paudis pamatotu atziņu, ka likumā noteiktais aizliegums attiecas tikai uz tādām ilgtermiņa saistībām, kuru izpildes nodrošināšanai pašvaldībai būtu nepieciešams ņemt aizdevumu.

Prokurors Pormalis uzskata, ka līdz ar to ir pietiekams pamats pieļaut iespēju, ka likuma par valsts budžetu 2009.gada 8.panta 3.daļā ietverto aizliegumu uzņemties ilgtermiņa saistības Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas ir apzinājušās, jo vēl šā gada15.maijā presē Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs ir sniedzis informāciju presei par finanšu līdzekļu trūkumu atsevišķu ielu rekonstrukcijai Jūrmalā, kā arī izteicies par nepieciešamību atlikt daudzu objektu celtniecību, kuriem jau sagatavoti projekti, jo tiem trūkstot finansējuma, bet valdība esot aizliegusi pašvaldībām uzņemties ilgtermiņa saistības.

Tādējādi Jūrmalas pašvaldības amatpersonu darbībā, uzņemoties ar likumu aizliegtas saistības, kas saistītas ar paredzamu prettiesisku rīcību ar pašvaldības budžeta līdzekļiem, kā arī iespējamu finansējuma samazināšanu pašvaldības tiešo pienākumu veikšanai, ir saskatāmas noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā, un proti, Krimināllikuma 24.nodaļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmes.

Process tika sākts pēc RAPLM iesnieguma izskatīšanas. Krimināllieta pirmstiesas kriminālprocesa virzīšanai tika nosūtīta RRP.

Kā ziņots, Jūrmalas pašvaldības SIA "Jūrmalas attīstības projekti" noslēgusi vienošanos ar SIA "Re&Re" par līguma apturēšanu, kas paredzēja daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūvi Līču ielā 2 un to iegādi pašvaldības īpašumā.

Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Baiba Gailīte aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka visas trīs puses aptur līguma darbību uz laiku līdz mazstāvu dzīvojamo namu Līču ielā būvniecības finansējuma iespējamībai no pašvaldības budžeta.

Ja divu gadu laikā no šīs vienošanās parakstīšanas brīža pašvaldības budžetā nav paredzēts finansējums mazstāvu dzīvojamo namu Līču ielā 2 būvniecībai, sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Re&Re" ir tiesības vienpusēji atkāpties no noslēgtā līguma.