10.04.2012, Db.lv

Igauņu uzņēmējs Marts Vūglaids vērsies tiesā ar prasību piedzīt sešus miljonus latu no «Jūrmalgeitas» uzņēmēja Almanta Polikēviča un divus miljonus no Jūrmalas domes, jo uzskata, ka ir piekrāpts.

Vūglaids un kompānija Manutent savulaik no Polikēviča nopirka sešu hektāru zemes nomas tiesības Lielupes krastā par 9 miljoniem eiro. Igaunis šajā vietā plānoja uzsākt daudzdzīvokļu un privātmāju būvniecību, kopumā investējot 61 miljonu latu.

TV3 raidījums Nekā Personīga vēsta, ka Jūrmalas būvvalde izdeva būvatļauju, bet juridisku atzinumu, ka var būvēties, deva kompānija Loze, Grunte un Cers. Taču izrādījās, ka nomas līgums nav tiesisks, jo zeme, iespējams, pieder valstij, nevis pašvaldībai. Savukārt Jūrmalas domes izdotā būvatļauja bija nelikumīga, jo iznomātā zeme atrodas aplūstošajās teritorijās līdzās Eiropas aizsargājamam biotopam.

Vūglaids tagad vērsies tiesā un vēlas piedzīt no Polikēviča par zemes nomas līguma izpirkšanu sešus miljonus un divus miljonus no Jūrmalas domes par apzinātu maldināšanu, izsniedzot nelikumīgas būvatļaujas.

«Godīgi sakot, man ir bizness Sanktpēterburgā. Pat tur ir daudz labāk pieredze nekā Jūrmalā. Tas ir politiskās kultūras jautājums,» norāda Vūglaids, piebilstot, ka, kamēr Jūrmalā valdīs patreizējie politiķi, viņš tur vairs naudu neieguldīs.

Nekā Personīga vēsta, ka tieši vecā sistēma - labu Jūrmalas zemes gabalu iegūšana par sviestmaizi, bija iemesls kādēļ pirms septiņiem gadiem uzņēmēji ar kukuļu palīdzību mēģināja nosargāt Jura Hlevicka atrašanos mēra amatā. Pateicoties Hlevickim, darījumos ar zemi Jūrmalā lielus kumosus dabūja uzņēmēji Almants Polikēvičs un Aleksandrs Bašarins. Arī igauņu uzņēmējam pārdotās nomas tiesības Polikēvičs dabūja Hlevicka laikā.

No Polikēviča tagad gan nebūs ko piedzīt, jo visi īpašumi ir uz sievas vārdi. Arī nupat uzceltā lepnā privātmāja Meža prospektā.

Nekā Personīga secina, ka jaunajā Jūrmalas teritoriālajā plānojumā atkal neredzēta labvēlība izrādīta vecajiem «Jūrmalgeitas» varoņiem.

Saskaņā ar jauno plānojumu, drīkstēs būvēties zemes gabalā Asaru prospektā 23/25, kas saistīts ar Polikēviču. Dabas pamatņu teritoriju plānots mainīt arī diviem īpašumiem - Bražciemā un Dubultos, Pils laukumā 1, kas ir izdevīgi Bašarinam.

Jaunajā teritorijas plānojumā Dome plāno pašvaldībai piederošos 4,5 ha Ogres un Kļavu ielas galā - kāpu aizsargjoslā, atdot nomā kā kūrortu. «Jūrmalas aizsardzības biedrība» uzskata, ka šajā teritorijā tiek veidota shēma, līdzīgu kurai Almants Polikēvičs realizēja Lielupes aplūstošajā teritorijā.

«Tas parāda, ka shēma darbojas joprojām,» secina «Jūrmalas attīstības biedrības» valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Grūba, «Tā ir korporatīva shēma un šī shēma tiek piekopta nākotnes plānojumam.»

Nekā Personīga arī vērš uzmanību uz to, ka, protestējot pret notiekošo, pagājušajā nedēļā aptuveni 150 cilvēki prasīja atlaist Jūrmalas deputātus. Tās pašas dienas pēcpusdienā Jūrmalas deputāti pieņēma lēmumu uzsākt jaunu teritorijas plānojuma sabiedrisko apspriešanu. Tā notiks līdz maija beigām. Tas nozīmē, ka kūrortpilsētas attīstības plāna teritorijām vēl nevar pielikt punktu.