12. decembrī Attīstības plāna izstrādes Darba grupā tika prezentēts Jūrmalas pilsētas Attīstības plāna turpmākajiem 12 gadiem otrās redakcijas materiāls, kas tika pasniegts kā galīgā redakcija un tiek virzīts uz domes sēdi apstiprināšanai. Vērojot š. g. 13. decembra sanāksmi Jūrmalas domē, kurā plāna autori „Grupa 93” īsumā pārstāstīja šī plāna risinājumus deputātiem, mēs konstatējām, ka lielākā daļa no deputātiem šo plāna redakciju redzēja pirmo reizi un, mūsuprāt, ir neiespējami vienas dienas laikā, t.i. trešdien, šo plānu izpētīt, lai jau ceturtdien balsotu par t.s. galīgo redakciju.

 

JAB atļaujas atgādināt, ka Jūrmalas domes priekšsēdētājs Trukšņa kungs publiski, intervijā presei apgalvoja, ka pēc visu priekšlikumu apkopošanas un apspriešanas sekos nākamās redakcijas publiskā apspriešana un tikai pēc tam tās pieņemšana domes sēdē, lai deputāti paši varētu izšķirties, kurus no iedzīvotāju priekšlikumiem ņemt vērā, bet kurus nē. Arī Jūrmalas Aizsardzības biedrībai, strādājot Attīstības plāna Darba grupā, joprojām ir virkne ļoti nopietnu iebildumu, ar kuriem vēlamies iepazīstināt deputātus pirms lēmuma pieņemšanas, taču tāda iespēja netiek dota.

Mūsuprāt, Jūrmalas dome plāna beigu posmu cenšas nepamatoti sasteigt, pirms tam maldinot sabiedrību par iespēju iepazīties un izteikties par t.s. galīgo redakciju. Lai pārliecinātos par to, cik būtiskas ir veiktās izmaiņas, pietiek atšķirt domes sagatavoto un iedzīvotājiem apspriešanai piedāvāto redakciju, kas tika publicēta laikrakstā „Jūrmalas nedēļa” 2011.gada Nr. 9 un salīdzināt ar to, kas tiek tagad virzīta domes sēdei apstiprināšanai. Iedzīvotāju viedoklis par daudzajiem jaunievedumiem un izmaiņām, ieskaitot atbalstu vai iebildumus, deputātiem paliek nezināms.

Jūrmalas Aizsardzības biedrība aicina domi atlikt Attīstības plāna otrās redakcijas apstiprināšanu 15. decembra sēdē un apspriest radušos situāciju, pieaicinot sabiedrības pārstāvjus, juristus un atbildīgās ministrijas ierēdņus.