Lielāko daļu no 234 000 m2 skaistā meža, kurš robežojas ar Lielupi Vārnukroga Baltās kāpas tuvumā, vēlas nodot apbūvei. Tam netraucē pat tas, ka Jūrmalas stratēģijā 2010.-2030. gadam tā noteikta kā zaļā teritorija. Jūrmalas domes “Saskaņas” un ZZS deputāti to pamato ar kvalitatīvas dzīvesvietas nepieciešamību jūrmalniekiem. Izrādās, ka deputātu ieskatā pārdošanā esošie gandrīz tūkstotis dzīvokļu, simtiem māju un zemesgabalu pilsētas izlepušajiem iedzīvotājiem neesot gana labi. Arī pilsētas zaļo teritoriju samazināšana viņus neuztrauc, jo pilsētniekiem jāpriecājas par 2016. gadā izveidoto jauno “dabas teritoriju” – bijušo Priedaines atkritumu izgāztuvi.

 

Mēs gan esam citās domās, jo ieguvēji šajā situācijā ir tie, kas lēti iegādājušies mežu. Iespējams, ka pienāks brīdis, kad izmaiņas šajās teritorijās būs samērojamas ar sabiedrības interesēm, bet ne tagad. Atstāsim to nākamo paaudžu ziņā.

JAB ir nosūtījusi Jūrmalas pilsētas domei elektroniski parakstītu vēstuli Nr. 2/2019 “Par iebildumiem lokālplānojumam zemesgabalam  Vārnukrogs 1801”. Minēto dokumentu jūs varat atrast šī raksta pielikumā. 

Ja piekrītat mums, tad jums ir iespēja:

1) Līdz 20. maijam portālā ManaBalss parakstīties par mūsu iniciatīvu  “Saglabāsim Vārnukroga Baltās kāpas mežu nākamajām paaudzēm” 

ManaBalss

2) Personīgi uzrakstīt savus iebildumus un iesniegt tos Jūrmalas domes klientu apkalpošanas centros to darba laikos vai nosūtīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Mums ir dziļa pārliecība, ka ilgtermiņā dabas un kultūrvides vērtību saglabāšana ir arī ekonomiski izdevīga un tikai palielinās kopējo kūrorta vērtību. Tieši šīs vērtības uzrunā pilsētas viesus, kuru vajadzības nodrošina darbu Jūrmalas iedzīvotājiem. Jūsu paraksts ir svarīgs! Mēs ticam, ka kopā mums izdosies!