Esam atkārtoti iesnieguši priekšlikumu Jūrmalas domē palielināt jaundzimušo pabalstu Jūrmalā līdz 700 eiro.

Jau 2019. gada 24. janvāra Jūrmalas domes sēdē aicinājām ZZS un Saskaņas deputātus atteikties no 2019. gada Kūrorta svētku sadārdzinājuma un samazināt neadekvātās summas dažādu sporta skrējienu līdzfinansēšanai, tā vietā palielinot pabalstu jaundzimušo aprūpei līdz 700 eiro. Mūsu priekšlikums būtu ļāvis pieciem simtiem jūrmalnieku ģimeņu, kas jau šogad sagaidījušas bērniņa nākšanu pasaulē, papildināt ģimenes budžetu par 200 eiro. Tomēr lēmuma pieņēmējiem domē svarīgākas bija citas intereses.

Kūrorta svētki Jūrmalā šogad noteikti nebūtu bijuši sliktāki, ja pilsēta būtu pateikusi „nē” 60 000 eiro pasākuma sadārdzinājumam. Arī iedzīvotāju skrējieniem pilnīgi pietiktu ar 20 000 eiro lielu pašvaldības līdzfinansējumu, jo pat Valsts kontrole ir norādījusi, ka „šie izklaides pasākumi vairāk domāti uzņēmēju un rīkotāju peļņai, nevis to dalībniekiem.”

 

Atskatoties pagātnē, kā negatīvs piemērs pašvaldības naudas tērēšanai minams gandrīz 200 000 eiro vērtais skrējiens apkārt Dzintaru mežaparkam 2017. gada rudenī, kur gandrīz puse izmaksu bija jāsedz nodokļu maksātājiem. Šādu pasākumu izmaksu patiesumu faktiski ir neiespējami pārbaudīt, kas vieš šaubas par pašvaldības naudas izlietojumu nodokļu maksātāju interesēs.