Administratīvā apgabaltiesa 2019. gada 14. novembrī apmierināja Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) un vairāku privātpersonu pieteikumu un atcēla Jūrmalas domes noslēgto nomas līgumu, ar kuru bijušā Parex bankas akcionāra  Krasovicka ģimenei tika nodots lietošanā 3. līnijas ielas posms Bulduros.

 

 

Minētā tiesvedība saistīta ar vienu no skandalozajiem Jūrmalas domes noslēgtajiem zemes nomas līgumiem Parex bankas impērijas projekta attīstīšanai Bulduros. Villas “Marta” kompleksa apbūvei nepieciešamajos trijos kvartālos īpašnieki nojauca visas vēsturiskās koka ēkas, taču kvartālu sadalošā 3.līnija traucēja īpašniekiem piekļūt villas kompleksā uzbūvētajai tenisa hallei. Jūrmalas dome 1999. gadā noslēdza līgumu par šķērsielas nomu  tikai uz pieciem gadiem, bet vēlāk līgums tika pagarināts līdz 2014. gadam. Tā rezultātā minētais pilsētas ielas posms tika slēgts iedzīvotājiem un palika aiz īpašuma necaurskatāmā žoga.

Pēdējais nomas līgums tika noslēgts 2015. gada 11. maijā, kad pēc publiska skandāla Jūrmalas domei neizdevās slepus nodot minēto ielas posmu atsavināšanai. Tomēr no ieceres juridiski likvidēt ielu Gata Trukšņa (ZZS) vadītā Jūrmalas dome neatteicās. 2016. gadā Jūrmalas pilsētas teritorijas plāna grozījumu izstrādes gaitā minētajam zemesgabalam pēkšņi “izdzisa” sarkanās līnijas, kuras nosaka, ka atļautā izmantošana starp tām ir iela, ceļš un citi līdzīgi izmantošanas veidi. Pēc publiska skandāla Jūrmalas dome to skaidroja kā “tehnisku” kļūdu.

Spriedumu var pārsūdzēt Senāta Administratīvo lietu departamentā.

Neviena no procesā iesaistītajām institūcijām nav atzinusi, ka jebkad ir bijis atļauts likvidēt ielu, tomēr ir pamatotas šaubas, ka jūrmalnieki nākotnē šo ielas posmu varēs izmantot. Visticamāk, gala rezultātā iela paliks aiz īpašuma žoga, taču tā būs saskatāma. Arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde norādījusi uz nepieciešamību saglabāt villas teritorijas sastāvā ietilpstošās ielas trasējuma caurskatāmību. Patlaban tā redzamību un skatu perspektīvu traucē izbūvētais nožogojums Bulduru prospekta pusē un vārti Vidus prospekta pusē.