15.03.2011., Diena

Sabiedriskajai apspriešanai piedāvātā Jūrmalas teritorijas plānojuma redakcija ir salīdzinoši grūti lietojama, teikts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) parakstītā vēstulē Jūrmalas domei. Jāpiezīmē, ka pēc adekvātas rīcības Ādažu pagasta domes priekšsēža atstādināšanā no amata, Vējonis ir nedaudz pazeminājis toni - vēstulei ir tikai ieteikuma raksturs.

"Diena" otrdien raksta, ka šai vēstulei gan ir ieteikuma raksturs, jo plānojuma atbilstību normatīvajiem aktiem vērtēs nevis ministrija, bet Rīgas plānošanas reģions.

Vēstulē aizrādīts, ka plānojumam jābūt pietiekami skaidram un saprotamam ne tikai atsevišķiem plānošanas speciālistiem vai būvvaldei, bet arī iedzīvotājiem. No lietotāja viedokļa ir grūti novērtēt katrā funkcionālajā zonā atļautās izmantošanas un to aprobežojumus visā administratīvajā teritorijā kopumā. "Atsevišķi Apbūves noteikumu punkti ir noformulēti tā, ka tos var dažādi interpretēt, radot iespēju Apbūves noteikumu normu dažādai piemērošanai. Tādējādi, izstrādājot detālplānojumu, tiek dota iespēja noteikt citādu teritorijas izmantošanas veidu un apbūves parametrus, kā tas noteikts konkrētās pilsētas daļas attiecīgajā funkcionālajā zonā," aizrāda Vējonis. Ministrs aicinājis Jūrmalas domi uzklausīt un taisnīgi izvērtēt visus ieinteresēto pušu viedokļus, kā arī ievērot teritorijas plānošanu reglamentējošo normatīvo aktu prasības. Viņa padomniece Maija Pētermane norādījusi, ka vēstulei ir rekomendējošs raksturs, tomēr parasti pašvaldības ministrijas viedoklī ieklausās vai arī to atspēko ar saviem argumentiem. Jūrmalas mēra vietnieks Māris Dzenītis uz jautājumu, vai dome ņems šo vēstuli vērā, atbildēja: "Obligāti!"

Jūrmalas teritorijas plānojuma pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana pirms mēneša tika pagarināta, bet 17. martā noslēgsies. Nedēļu pirms apspriešanas beigām vietējā laikrakstā "Jūrmalas Nedēļas Ziņas" (JNZ) publicēta detalizēta anketa ar 60 jautājumiem, kurā piedāvāts paust attieksmi pret jautājumiem, kas apspriešanas sanāksmēs tika kritizēti, piemēram, augstceltņu būvniecību Lielupes krastā un promenādi vairākos pludmales posmos. Dzenītis uzskata, ka tāda sabiedriskā apspriešana kā Jūrmalā, rīkojot daudzas sanāksmes, nav veikta nekur citur valstī. JNZ numurs ar anketu esot izsūtīts uz visām pastkastītēm Jūrmalā. "Diena" gan noskaidrojusi, ka visai daudzi Jūrmalas iedzīvotāji anketu nav saņēmuši. Provizoriski dati liecina, ka apspriešanā piedalījušies jau vairāk nekā 3000 iedzīvotāji. Pats Dzenītis arī esot uzrakstījis iesniegumu ar 88 priekšlikumiem. "Ja mēs esam pateikuši, ka būs otrā redakcija, tas nozīmē, ka esam gatavi arī plānu mainīt," izteicās Dzenītis.